Ruokailupaikat

Gymnaestradan aikaiset ruokakoulut ja messukeskuksen ravintolat on jaettu seuroille etukäteen. Jokainen osallistuja ruokailee aina samassa paikassa ja yksi seura vain yhdellä koululla/yhdessä messukeskuksen ravintolassa.

Keskustassa järjestetään ruokailuita kahdella koululla: Tampereen klassillisella lukiolla (Tuomiokirkonkatu 5) sekä Tammerkosken lukiolla (Sammonkatu 2). Messukeskuksella on lounasaikaan käytössä kolme ravintolaa: Arlanda, Barcelona ja Kastrup. Kaikki messukeskuksen päivälliset syödään Arlanda-ravintolassa. 

 

Ravintolat seuroittain

 Seura  Keskustan koulu Messukeskuksen ravintola
Akroteam Lohja Tammerkosken lukio Kastrup
Alajärven voimistelu ja liikunta Kastrup
Anjalan Jumppaseura Tammerkosken lukio Arlanda
Attitude Sports Tammerkosken lukio
Borgå Gymnastikförening Tammerkosken lukio
Bravo Tammerkosken lukio
Elise Gymnastics Klassillinen lukio Arlanda
Espoon Telinetaiturit Kastrup
Eurajoen Voimistelijat Tammerkosken lukio
Fliku 82 Tammerkosken lukio Arlanda
Heinolan Voimisteluseura Tammerkosken lukio
Helsingin Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio Arlanda
HIFK Gymnastics Tammerkosken lukio
Huittisten Voimistelu ja Liikunta Tammerkosken lukio Arlanda
Hyvinkään voimistelu ja liikunta Hyvoli Tammerkosken lukio
Hämeenlinnan Voimisteluseura Tammerkosken lukio
Härmän Siskot  Tammerkosken lukio
Isonkyrön Voimistelijat  Tammerkosken lukio
Jyväskylän Naisvoimistelijat ry  Klassillinen lukio Arlanda
Jyväskylän Voimistelijat  Barcelona
Järvenpään Voimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Kajaani Gymnastics ry  Kastrup
Kalajoen Voimistelijat  Tammerkosken lukio Kastrup
Kalannin naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Kangasalan Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Kellon Työväen Urheilijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Keminmaan Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Kempeleen naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Keravan Voimistelijat KNV  Tammerkosken lukio
Keuruun Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Kirkkonummen Urheilijat  Klassillinen lukio
Kiukaisten naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Kiuruveden voimistelijat  Tammerkosken lukio
Kokemäen Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Kotka Sport Tammerkosken lukio
Kotkan Kiri  Tammerkosken lukio
Kotkan Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Kouvolan liikunta- ja voimisteluseura Tempo  Tammerkosken lukio
Kuhmon Kivattaret  Arlanda
Kuopion Reippaan Voimistelijat  Klassillinen lukio Arlanda
Kuopion Voimistelu-Veikot  Kastrup
Kuusamon Naisvoimistelijat  Arlanda
Lahden Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Lahjan Tytöt  Klassillinen lukio Arlanda
Lakeuden Taitovoimistelijat Barcelona
Lapinlahden Liikkujat  Klassillinen lukio
Lappeenrannan Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Lappeenrannan Voimistelijat  Klassillinen lukio Kastrup
Liikuntaseura Ote  Barcelona
Liikuntaseura Pori  Tammerkosken lukio
Liikuntaseura Syke Tuusula  Tammerkosken lukio Arlanda
Liikuntaseura Vihti-Gym  Tammerkosken lukio Barcelona
Limingan Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Lohjan Voimistelijat  Tammerkosken lukio
Mellunkylän Kontio  Tammerkosken lukio Arlanda
Mikkelin Voimistelijat  Tammerkosken lukio
Multian Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Muuramen Syke  Klassillinen lukio
Mäntsälän Voimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Mäntyharjun Virkistys ry, Voimistelu ja tanssi Tammerkosken lukio
Mäntän Syke Tammerkosken lukio
Nivalan Voimistelijat  Arlanda
Nokian Voimisteluseura  Tammerkosken lukio Kastrup
Olarin Voimistelijat  Tammerkosken lukio Arlanda
Oulun Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio Arlanda
Oulun Pyrintö  Barcelona
Oulun Voimisteluseura  Tammerkosken lukio
Pakilan Voimistelijat  Klassillinen lukio Arlanda
Palokan Ilo, voimistelu ja liikunta Klassillinen lukio Barcelona
Pattijoen Jumpparit PaJu  Tammerkosken lukio
Pieksämäen Voimistelijat  Tammerkosken lukio
Porin Veto  Tammerkosken lukio
Porvoon Urheilijat  Arlanda
Pudasjärven Urheilijat voimistelujaosto  Barcelona
Pyhtään Naisvoimistelijat  Klassillinen lukio
Pyhäjärven Naisvoimistelijat  Tammerkosken lukio
Pyrkivä Gymnastics Tammerkosken lukio Kastrup
Raahen naisvoimistelijat Klassillinen lukio
Raision Jumpparit Tammerkosken lukio Arlanda
Rauman Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio Arlanda
Rekolan Raikas Arlanda
Riihimäen Voimistelu ja Liikunta Klassillinen lukio Arlanda
Rope Skipping Helsinki Tammerkosken lukio
Rovaniemen Voimistelu ja Liikunta Tammerkosken lukio
Ruoveden Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio
Ruskon Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio
Saarijärven Naisvoimistelijat Klassillinen lukio
Salpausselän naisvoimistelijat Tammerkosken lukio Arlanda
Seinäjoen voimistelijat Klassillinen lukio Arlanda
Sodankylän Kisasiskot Tammerkosken lukio
Someron Syke Tammerkosken lukio
Sport Club Vantaa Tammerkosken lukio
Sysmän Voimistelijat SyVo Tammerkosken lukio
Säkylän Naisvoimistelijat  Klassillinen lukio
Tampereen Sisu Tammerkosken lukio Kastrup
Tampereen Työväen Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio
Tanssi- ja voimisteluseura Illusion Tammerkosken lukio
Tanssillisen Voimistelun seura Glow Tammerkosken lukio Arlanda
Tapanilan Erä Voimistelujaosto Tammerkosken lukio Arlanda
Tapiolan Voimistelijat Tammerkosken lukio Barcelona
Turun Jyry Arlanda
Turun Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio
Turun Urheiluliitto voimistelu Tammerkosken lukio
Ulvilan Voimistelu ja Liikunta ry  Tammerkosken lukio
V&U-Seura Ylivieskan Kuula ry Ylivieska Gymnastics Tammerkosken lukio Kastrup
Vaasan Telinetaiturit Kastrup
Valkeakosken Voimistelijat Klassillinen lukio
Valkealan Kajo Voimistelu  Klassillinen lukio
Vammalan Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio
Vantaan Voimisteluseura Klassillinen lukio Arlanda
Wasa Unique Arlanda
Viipurin Reipas Klassillinen lukio Arlanda
Vilppulan Naisvoimistelijat Tammerkosken lukio
Voimistelu ja urheiluseura Elise Järvenpää Arlanda
Voimisteluklubi Lohja Barcelona
Voimisteluseura Helsinki  Kastrup
Voimisteluseura Keski-Uusimaa Kastrup
Vuoksenniskan Vesa Arlanda
Ylitornion Voimistelu ja Liikunta Tammerkosken lukio Arlanda
Ylivieskan Voimistelu ja Liikunta YVoLi Kastrup
ÅKG Palästra Klassillinen lukio Arlanda