Kaupunkilava

Gymnaestradassa ryhmien ja joukkueiden on mahdollista esiintyä Tampereen Keskustorille rakentuvalla kaupunkilavalla, jolla on ohjelmaa aamusta iltaan asti. Kaupunkilavalle esiintymään ilmoittaudutaan seuroittain Gympin kautta alustavan ilmoittautumisen yhteydessä alustavasti (1.11.) ja sitovan ilmoittautumisen yhteydessä sitovasti (1.2.), jolloin kysytään tarkempia tietoja ohjelmasta. 

Keskustorin esiintymisaikataulu:

TORSTAI / THURSDAY

 

 

 

Klo 14-15 esitykset

Jyväskylän Voimistelijat NTV *

 

 

 

 

Tapiolan Voimistelijat, Show Tanssi

 

Jyväskylän Voimistelijat Teamgym 1&2 *

 

 

Jyväskylän Naisvoimistelijat, Celida

 

 

Vantaan Voimisteluseura Prennutiimi

 

 

Tampeeen Voimistelijat OneTeam *

 

 

Vantaan Voimisteluseura Junnutiimi

 

 

Elise Gymnastics Elise Kids

 

 

Tampereen Sisu Minetit Presto & Vivace

 

 

Rantaperkiön Isku Team Isku

 

 

TAPAHTUMATANSSI

 

 

 

PRE-show klo 15.30

Oulun Voimisteluseura Fuksia

 

 

Oulun Voimisteluseura Laventeli

 

 

Tampereen Voimistelija Akro Aria

 

 

Vantaan Voimisteluseura Fenix

 

 

Iisalmen Naisvoimistelijat Safiirit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PERJANTAI / FRIDAY

11.00-12.00

Oulun Voimisteluseura/Minttu

Säkylän Naisvoimistelijat/Golden Age

Mäntyharjun Virkistys/Lehdokit ja Caramel

 

Germany TSV Pliening-Landsham/Freaky X-Dancers

Aerodancery/Feenix; Duo-JosefiiNea

Germany TSV Jetzendorf/TurnTraum

12.00-12.30

Timanttimerkkien jako

12.30-13.30

Oulun Voimisteluseura/Laventeli

Pakilan Voimistelijat/Sisters in sync *

Borgå Gymnastikförening/Ladyjazz

Liikuntaseura Ote/Hohde

Oulun Voimisteluseura/Kanerva

13.30-14.30

Hämeenlinnan Voimisteluseura/Amelie&Amelie minit

Elixiria Sport/Elixe *

Tampereen Yritys/Eriel

Gymnastikföreningen i Helsingfors/Still Going Strong

Germany ETSV Landshut/Showteam intoxication

14.30-15.30

Rope Skipping Helsinki

Pakilan Voimistelijat/Xena Elegance *

 

Germany ETSV Landshut/Showteam intoxication

Säkylän Naisvoimistelijat/Syaani

Germany Sportverein Lokomotive Eilenburg/Team Orange

15.30-16.30

Rovaniemen Voim. Ja Liik. + Keminmaan NV/Aikuisten tanssillinen voimistelu

Vantaan Voimisteluseura/Aquila

Germany Turnverein Truchtelfingen/Mariposa

Pyrkivä Gymnastics/Pyrkivä

16.30-17.30

Voimisteluseura RiikkaSet/RiikkaSet&MikkoSet

Elixiria Sport/Elixiria Pre Jr *

Helsingin Jyry/Moninaiset

Vantaan Voimisteluseura/Aquila

Valkeakosken Voimistelijat/ShowManyGirls

Aerodancery/Starat,Rose's

17.30-18.00

Varala


 

                           LAUANTAI / SATURDAY

10.00-11.00

Oulun Voimisteluseura/Karmiini

Valkeakosken Voimistelijat/Helmet (Summer Fun) *

Tampereen Naisvoimistelijat/Lumo

Vantaan Voimisteluseura/Sirpakat

Olarin Voimistelijat/Kilpa Neutronit

Germany TSV Huttlingen/Avanti Avanti

11.00-11.30

Valkeakosken Voimistelijat/Helmet (10-11v) *

Pakilan Voimistelijat/Joukkuevoimistelu *

11.30-12.30

Johannes Hatsolo

12.30-13.00

Tampereen Voimistelijat/Akro Aukusti

Nurmon Jymy Jumpparit/Ladyvaliot

Laitilan Jyske/Kolibrit

 

13.00-14.00

Sport Club Vantaa/Uniikit (Level 1)

 

Sport Club Vantaa/Uniikit (Level 2)

Sport Club Vantaa/Uniikit (Level 3)

Sport Club Vantaa/Uniikit (Level 4)

Säkylän Naisvoimistelijat/Syaani *

14.00-15.00

Germany SV Holm Seppensen+SG FIKO Rostock/Friends+ Turnund Showteam

Lahjan Tytöt/Lumia *

Vantaan Voimisteluseura/Sirpakat

Vantaan Voimisteluseura/Isabel

Sport Club Vantaa/Starshine *

Germany TSV Lorch/Dance and Gymnastics

15.00-16.00

Gymnastikföreningen i Helsingfors/Still Going Strong

Lahjan Tytöt/Harrastevalmennus *

Rantaperkiön Isku/Team Isku

Liikuntaseura VihtiGym/Vihtiläiset

Germany TUS Holzkirchen/Ias chicas

Germany Sportverein Eidelstedt Hamburg/SVE Showteam

16.00-17.00

Jyväskylän Naisvoimistelijat/Z-ikäluokka

Germany TSV Grosengneten/Unique

Turun Urheiluliitto/Ioxia *

Hämeenlinnan Voimisteluseura/Amelie&Amelie minit

Jyväskylän Naisvoimistelijat/SM-tiimi

Germany SV Holm Seppensen+SG FIKO Rostock/Friends+ Turnund Showteam

17.00-17.45

Lahden Naisvoimistelijat, Heliat

Lahjan Tytöt/Isla *

Tapanilan Erä/Azra

 

                           SUNNUNTAI / SUNDAY

10.00-11.00

Germany Turnverein Truchtelfingen/Mariposa

Palokan Ilo/Mirella

Tampereen Sisu, Hirmuliskot ja Kipparikallet *

Vantaan Voimisteluseura/Minea Star *

Tapanilan Erä/Azra

11.00-11.45

Turun Urheiluliitto/Ioxia

Elixiria Sport/Eleadora & Efeadora *

Säkylän Naisvoimistelijat/Golden Age

Vantaan Voimisteluseura/Elenia *

11.45-12.15

Varala

12.15-13.10

Palokan Ilo/Marabella

Tampereen Työväen Naisvoimistelijat/Zelia

Lahjan Tytöt/Livia X *

Pakilan Voimistelijat/Joukkuevoimistelu (15 min) *

13.10-14.00

Kaupungin ohjaama liikunta



Keskustorin kaupunkilavan esiintymisalueen koko on noin 10 metriä x 12 metriä. Alla suuntaa-antava kuva Suomi Gymnaestrada -tapahtumasta 2018. 

Lisäksi ryhmillä on mahdollisuus esiintyä Särkänniemen lavalla. Särkänniemen lavan mitat ovat leveys 10 m ja syvyys 7 m. 

Särkänniemen esiintymisaikataulu

 

 

 

 

Perjantain aikataulu Särkänniemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klo 13-14

 

Jyväskylän Voimistelijat TG 2&5 *

 

 

 

 

 

 

 

Jyväskylän Naisvoimistelijat Z-ikäluokka

 

 

 

 

 

 

 

Elise Gymnastics Tiuhdit ja Nipsut

 

 

 

 

 

 

 

Germany TUS Holzkirchen/Ias chicas

 

 

 

 

 

 

 

Dom-Gymnasium Freising/Dom Dancers

 

 

 

 

 

 

 

Tapahtumatanssi yhteisesti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lauantain aikataulu Särkänniemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klo 13-14

 

Palokan Ilo Mirella

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jyväskylän Voimistelijat NTV2 *

 

 

 

 

 

 

 

 

Palokan Ilo Marabella

 

 

 

 

 

 

 

 

Pakilan Voimistelijat joukkuevoimistelu

 

 

 

 

 

 

 

Germany Sportverein Eidelstedt Hamburg/SVE Showteam